Bujiler

Artık kayıtlara geçti: Sürücüler, Bosch’un bujilerine güveniyor

 

“AutoBild” ve “auto motor und sport” dergilerinin okuyucuları, Bosch’u 2014 yılında da favori marka olarak seçtiler. “Buji” kategorisinde ilk iki sıra, bunun canlı bir kanıtı.

Ürünlerimiz için fiyat sorunuz

Bosch bujileri – yeni standartlar koyan kalite

Otomobil üreticileri ve sürücüleri aynı fikirde, motosiklet üreticileri ve sürücüleri de: Herkes Bosch bujilerini tercih ediyor. Bu durum, Bosch ile lider araç üreticileri arasındaki yakın çalışma işbirliği ile daha da pekiştiriliyor. Maksimum performans ve üstün güvenilirlik, bu bujilerin popülerliğinin temel sebepleri. Dahası, özgün motor ve araç modellerinin gereksinimlerini de ideal şekilde karşılıyorlar. Böylece Oto Seç Bosch Car Service‘de, otomobilinize en uygun bujiyi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bosch bujileri – motorunuzun çalışır durumda tutacağı garanti edilir

Motorların sorunsuz şekilde çalıştırılmasını sağladıklarından bujiler, benzinli motoru olan araçlardaki en önemli bileşenlerden biridir. Bujiler en iyi motor performansı ve güvenilir çalışma açısından da kritik önem taşır.

Her uygulamaya uygun doğru buji

Bosch buji yelpazesi, ilgili uygulama sayısı kadar çok çeşide sahiptir. Teknik olarak bujiler her motorun gereksinimlerini karşılamak için mükemmel şekilde tasarlanmıştır. Ama Bosch bujileri sadece yolda üstün performans göstermekle kalmaz. Olağanüstü kaliteleri sayesinde bujileri aynı zamanda denizcilik ve endüstriyel uygulamaların yanı sıra bahçe ekipmanlarında kullanım için de ideal kılar. Bosch bujiler nerede kullanılırsa kullanılsın üstün kaliteleri ve güvenilirlikleri her zaman ödenen bedeli çıkarır ve maksimum performans ile motor çalışması sağlamada kilit rol oynar. Diğer önemli görevleri arasında yakıt/hava karışımının düşük emisyonla ateşlenmesi, korozyona veya diş sıkışmasına karşı etkin koruma ve iyi elektrik iletkenliği yer alır. Hem sizin için hem de otomobiliniz ve çevre için değerli avantajlar: Düşük yakıt tüketimi, daha iyi performans ve düşük emisyon seviyeleri.

Ek bilgiler ve ilginç ayrıntılar

Yüksek performans

Uluslararası motor sporlarına gerçek anlamda güç katan bir bileşen vardır: Bosch marka buji. Yarış dünyası genelinde ve etkinlik ne olursa olsun yarışmacılar, Bosch bujilerine güvenir. Bunun da geçerli bir sebebi vardır.

Şampiyon teknoloji, seri üretime giriyor

İtriyum, platin ve iridyum gibi çok kaliteli malzemelerden yapılan bujiler, aslında motor sporlarının özel taleplerini karşılamak üzere geliştirilmiştir. Ama yarış pistlerinde başarılı olan, karayollarında da kullanılabilir. Böylece teknik yenilikler, doğrudan orijinal ekipman bujilere dahil edildi. Hatta bujiler, servisler ve satış sonrası için seri üretime geçilmeden önce daha da iyileştirilmektedir.

Bosch bujilerin 111 yılı

Yüz yılı aşkın bir süredir Bosch buluşu, araçları hareket halinde tutuyor. Bosch, 7 Ocak 1902’de bujiyle kombinasyon halinde yüksek gerilim manyetosunun patentini aldı. Bu şekilde ilk defa içten yanmalı motorlarda yakıt/hava karışımının güvenilir şekilde ateşlenmesi mümkün oldu. Böylece Bosch marka bujiler, otomobilde çığır açılmasına büyük bir katkıda bulundu. Bu bujiler aynı zamanda güçlü, verimli ve çevre dostu motorların geliştirilmesinde temel oluşturdu. Bugüne kadar lider araç üreticileri, orijinal ekipman olarak Bosch marka bujileri kullanmaya devam ediyor. Bosch bujiler aynı zamanda deniz motorlarında, jet ski’lerde, bahçe ve ormancılık ekipmanlarında, büyük gaz motorlarında, su pompalarında ve acil durum jeneratörlerinde de kullanılmaktadır.